Battlefield One Open Beta

Autor: Jakub Meluš | 3.9.2016 o 16:44 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  305x

EA Dice upustil od zaužívaných zvykov modernej vojny a rozhodol sa, že nová verzia hry Battlefield dostane príponu s názvom “One” resp. “1”, čo odkazuje na 1. Svetovú vojnu, odohrávajúcu sa v rokoch 1914 až 1918.

 31. Augusta sme sa mohli potešiť voľne stiahnuteľným prírastkom Battlefield One Open Beta, čím chceli vývojári zväčšiť už beztak rozrastajúce sa množstvo fanúšikov herného titulu, ktorého začiatky siahajú už od roku 2002.O tom, že sa množstvo fanúšikov naozaj rozrástlo svedčí aj fakt, že webová stránka EA nestíhala nával hráčov, snažiacich sa pripojiť na niektoré zo serverov. Väčšina z nich bola totižto prázdna a na tých, ktoré naozaj fungovali, bolo pripojených ďalších 60 hráčov, čakajúcich v rade ako v obchode na mäso za bývalého režimu. Portál EA, na ktorý sa mimochodom ani nedalo prihlásiť sľuboval, že na tomto probléme bude pracovať a bude sa ho snažiť odstrániť v čo najbližšom možnom čase.

 

Beta verzia Battlefieldu 1 ponúka len jednu mapu s názvom Sinai Desert, odvolávajúca sa na Sinajský front, v ktorom si to proti sebe rozdali Britské impérium a Osmanská ríša na území Sinajského poloostrova. Ten je z geografického hľadiska púštnou oblasťou a plný vyprahlých pohorí. Bojisko mapy Sinai Desert sa teda odohráva na obrovskej púšti pod skalnatými horami, doplnenej o vyvýšeniny, bojové veliteľstvá a domy vybudované v osmanskej architektúre. Ponúka však len 2 herné módy: rush a conquest, s maximálnym počtom 64 hráčov. V coneuqste dobíjate jednotlivé územia vyvesením vlajky, čím znižujete tikety svojho protivníka v móde rush odpaľujete telegrafné vysielače..

 

Hrať môžete v štyroch vybraných triedach: assault, medic, support a scout, bohužiaľ len s obmedzeným možnosťami zbraní a vybavenia. Už na prvý pohľad si môžete všimnúť, vývojári rozdelili assault a medic do dvoch rozličných skupín a upustili z triedy enginer, ktorá sa má starať o opravu a ničenie ťažkých mobilných strojov. Táto trieda vzniká po tom, čo svoju postavu respawnete v tanku alebo lietadle. V každej triede, okrem hlavných zbraní, určených pre vaše poslanie ste vybavení ručnou pištoľou Colt M1911, granátom (výbušný, dymový, plynový), plynovou maskou a taktiež i ručnou zbraň na obranu v podobe palcátu alebo lopaty.

 

Úlohou assaulta je ničiť vozidlá, pomocou výbušnín a protitankového granátu. Osvedčí sa najmä v boji zblízka so svojou automatickou puškou MP12. Medic zastáva konvenčný charakter - ozdravovať ranených a oživovať mŕtvych. Vlastní ale semiautomatickú pušku talianskej výroby Cel Rigoti, ktorá je vhodným kompromisom medzi bojom zblízka a streľbou na dlhé vzdialenosti. Support je trieda, ktorú hráči Battlefieldu One využívajú asi najmenej. Doplňovať muníciu svojim spoluhráčom nie je príliš atraktívne, obzvlášť keď pri väčšine prípadov vás skôr niekto zabije, než vám dojdu náboje. Začína s puškou Lewis Gun, čo je ľahký guľomet a môže nastaviť nejakú tú výbušninovú pascu. Naopak medzi najobľúbenejšiu triedu patrí scout, v preklade povedané - snajper. Svojich protivníkov dokáže na veľkú vzdialenosť zneškodniť za pomoci ostrostreleckej pušky SMLE MKIII, neskôr známa ako Lee-Enfield. K dispozícií má okrem klasických tak aj 5 protipancierových nábojov, schopných preraziť nepriateľským tankom a poškodiť ho. Škoda len, že náboje sú veľmi slabé a na totálnu deštrukciu ťažkého tanku by ich bolo treba zhruba 3x toľko. Na rozdiel od predošlých dielov nemá snajper žiadnu respawn stanicu v podobe beacon station, no dokáže na diaľku odhaliť nepriateľov pomocou svetlice. Všetky štyri triedy majú zatiaľ obmedzený počet zbrani a vybavenia, preto som spomenul len tie, ktoré vám hra ponúkne po prvom pripojení do hry. Názvy ďalších zbraní sa EA Dice snaží udržať v tajomstve, ktoré bude odhalené po vydaní herného titulu.

 

Za zmienku stoja aj bojové vozidlá, ktoré sa doposiaľ v žiadnej inej hre neobjavili v takom hojnom počte, ako v Battlefield One. Hráči si môžu zašoférovať tanky z 1. svetovej ako napríklad Mark V Landship alebo lietať na dvojplošníku a zhadzovať míny na blížiaci sa vlak. Najbizarnejším dopravným prostriedkom nie je žiadny stroj, ale živý tvor - kôň. Po nasadnutí máte k dispozícii útočnú pušku, ktorú ale musíte dlho nabíjať, tak vám nezostane nič iné, ako prepnúť na druhú zbraň - šabľu. Najviac poteší možnosť zraziť pomocou koňa svojho zákopového protivníka, či sa vám hra odvďačí bonusovými bodmi za roadkill.

 

Asi najväčšou novinkou oproti predošlým dielom je priame nastupovanie, teda v niektorých prípadoch aj naskakovanie na vozidlá. U hráča to vyvoláva autenticitu skutočného boja v ktorom vás pred vniknutím do tanku odbachne snajper, čím znemožni vaše nekalé úmysly. Okrem štandardného vybavenia vám pri boji pomôžu zbrane, ktoré môžete na mape nájsť.

Battlefield One Open Beta neponúka žiadny Singleplayer, obohatený o dejovú líniu. Na ňu si budeme musieť počkať do dátumu vydania - 31. Októbra 2016, kedy ponúknem rozsiahlejšiu recenziu tejto famóznej hry.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.


Už ste čítali?